Laaer Berg: południowe winnice Wiednia

20:28 Pepa 10 Comments

Wiedeńskie winnice najczęściej kojarzą się z Kahlenbergiem i oberżami w dzielnicy Grinzing. Mało kto wie, że na przeciwległym krańcu Wiednia także uprawia się winorośl. Tutejsze winnice są mniejsze, a widok ze wzgórza Laaer Berg mniej imponujący, jednak miejsce to doceni każdy kto pragnie odrobiny samotności i odpoczynku od gwaru turystycznych atrakcji.
W położonej na południu miasta dzielnicy Favoriten wytyczono 15 kilometrową trasę spacerową Stadtwanderweg 7, która prowadzi najbardziej atrakcyjnymi widokowo ścieżkami. Przejście całej pętli zajmuje średnio 5 godzin, więc warto podzielić ją sobie na kilka mniejszych odcinków. Moim zdaniem najładniejsza część szlaku ciągnie się pomiędzy lasem Laaerwald a Wiedeńskimi Termami, przez wesołe miasteczko Böhmischer Prater, Freizeitgebiet Löwygrube, winnice na wzgórzu Goldberg i park zdrojowy Kurpark Oberlaa. Miejsca te nie są typowo turystycznymi atrakcjami, służą raczej do wypoczynku miejscowym. Nie spotkamy tu tłumów Japończyków robiących sobie selfie smartfonami przyczepionymi do tyczek ani tłoczących się w grupkach wycieczek. Polecam trasę każdemu, kto marzy o samotnej wędrówce wśród pól i winnic, z dala od cywilizacji i zgiełku miejskich ulic. Można tu odpocząć, wyciszyć się i nacieszyć przyrodą jednocześnie nie opuszczając Wiednia.

Zobacz także:

10 komentarzy:

 1. no i musze isc po winogron ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale pięknie...marzy mi się wycieczka do Wiednia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie są zorganizowane te Stadtwanderweg - nie chodzi się tak całkiem na dziko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne zdjęcia :*
  Chętnie bym Wiedeń odwiedziła dla zrobienia ślicznych zdjęć i poderwania sobie kilku wingogronek :'D

  http://bywikkis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam winogrona, niestety, mogę tylko odrobinę, ot taki los że co najlepsze mnie omija ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nice to meet you, I'm Albert Roy. I'm a college student. Today I found the ideal Report Writing Help service for my situation. Your writing quality is another thing I've observed. I like reading what you have to say. Do you mention Vienna's southern vineyards? I continued reading your post as well. Thank you for sharing with us.

  OdpowiedzUsuń