Mroźny Rogoźnik

14:10 Pepa 14 Comments

Przyszedł Nowy Rok i przyniósł z sobą mróz. I to siarczysty! Od trzech dni termometr za oknem pokazuje -15°C. Już dawno nie odczułam na własnej skórze takiej temperatury. Ubiegłoroczną zimę spędziłam w Wiedniu, a tam klimat mimo wszystko jest łagodniejszy. Teraz nie ma zmiłuj, bez czapki i rękawiczek ani rusz. Zamarzły już nawet okoliczne jeziorka. Jadąc z Sączowa w stronę Czeladzi zatrzymaliśmy się na chwilę w Rogoźniku. Zalew skuty był lodem, a po tłumach okupujących w okresie letnim miejscową plażę pozostało tylko wspomnienie. Wokół spokój i cisza. Spacerowaliśmy po tafli jeziorka, oglądając przez lód piaszczyste dno. Tak to na nowo odkryliśmy znajome już dobrze miejsce, spoglądając na nie z zupełnie innej perspektywy.
Spacerujecie też czasem po zamarzniętych jeziorach?

Zobacz także:

14 komentarzy:

 1. Faktycznie zimno sięzrobiło;)
  ja byłam niedawno w Wiedniu, piękne miasto ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, nie ma dnia żebym za nim nie tęskniła..

   Usuń
 2. Jest "zima to musi być zimno " ;)

  A tak na serio trochę mrozu też musi być , śliczne zdjęcia i przyroda wokół :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nawet lubię mróz, zwłaszcza jak się już do niego przyzwyczaję. Teraz właśnie patrzę na kryształki lodu fruwające za oknem. Cudo!

   Usuń
 3. Pięknie tam, ale ja zbyt ciepłolubna jestem na takie spacery :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też zbyt długo nie wytrzymałam na tym mrozie :)

   Usuń
 4. Jestem zaskoczona tą temperaturą. Jeszcze niedawno w sweterku ubierałam choinki na dworze, a wczoraj wyszłam na spacer na pół godzinki i myślałam, że zamarznę. Temperatura -16, ale odczuwalna to z -22, przez to wiatrzysko :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jak pierwszy raz wyszłam na to zimno to aż oddechu nie mogłam złapać. Teraz już się powoli hartuję i przyzwyczajam, bo pogoda piękna i szkoda nie iść na spacer.

   Usuń
 5. brrrrrr.... jak zimno.... ja byłam nad morzem w sylwestra... tak ładnie klimatycznie zima wygląda.... ale tylko wygląda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie byłam nad morzem zimą! Koleżanka mnie kiedyś namawiała, ale się nie zdecydowałam. Żałowałam jak pokazała mi później zdjęcia. Cały brzeg zamarzł i wyglądało to niesamowicie.

   Usuń
 6. Ja zazwyczaj bywalam u cioci w wakacje w Rogoźniku ale zimową porą jeszcze nie byłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mieszkając 8 lat w Piekarach na Rogoźnik jeszcze nie dotarłam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. my name is Albert Roy. And I am a student. I'm looking for the best operating website online right now. and my friend advises me to get assistance from the top Report Writing Help service. Consequently, I discovered you on the internet. you talk about Frosty Rogoznik article. thanks for sharing this site with us. Your writing talents are motivating to me. You did an excellent job. keep going.

  OdpowiedzUsuń